Platin Havalı Yatak Modelleri

Platin Havalı Yatak Sistemleri – Boru Tipi Havalı Yatak Modelleri

Platin Havalı Yatak markası boru tipi havalı yatak çeşitleri, özellikleri ve kalitesiyle ürünlerini piyasaya sunmaktadır. Boru tipi havalı yataklar, hastaların vücutlarında oluşabilecek yaralarını önlemek amaçlı kullanılan yataklardır. Bu yataklar alt alta boru şeklinde hücrelerden oluşmaktadır. Bu hücreler sürekli hava ile dolarak, hareket etmektedir. Eğer bir boru tipi havalı yatak AB sistem ise; Her 2 borudan 1’i, ABC sistem ise; Her 3 borudan 2’si hareket halindedir. Hareket sonucunda hastanın kan dolaşımı hızlanmakta ve vücut yaraları önlenmektedir. Boru tipi havalı yatakların, ortak özelliği hastaların vücudunda oluşabilecek bakterileri önlemek ve vücudun hava almasını sağlamaktır. 

Boru tipi havalı yatakların hastaya otomatik olarak pozisyon verme özelliği olan modelleri de bulunmaktadır. Pozisyon veren boru tipi havalı yatak modellerinde hastaya müdahale edilmez ve her 15 dakika da bir havalı yatak motoru tarafından hastanın pozisyonu değiştirilir. Böylelikle hasta acı çekmemiş olur. Sürekli yatan yoğun bakım hastalarında ve kilolu hastaların pozisyonlandırma işlemlerinde bu işlem zorlaşabilmektedir. Hastalara yardımcı pozisyon veren havalı yataklar ile tedavi süreci kısalmakta ve konforlu geçmektedir. 

(P10) 8cm AB Sistem Boru Tipi Havalı Yatak: Şişme kapasitesi 8 cm’dir. 100kg ve altında kilosu olan hastalar için idealdir. AB iç sistemi bulunmaktadır. Ventilasyon (havalandırma) özelliği mevcuttur. Motoru 24 saat boyunca çalışır, kısa süreli kullanımlar için ideal bir üründür. Ekonomik olmasından dolayı da tercih edilebilmektedir. 

(P20) 12cm AB Sistem Boru Tipi Havalı Yatak: Şişme kapasitesi 12 cm’dir. 100kg ve altında kilosu olan hastalar kullanabilir. AB iç sistemi bulunmaktadır. Havalandırma özelliği vardır. Motoru 24 saat boyunca ve sessiz şekilde çalışır, en çok tercih edilen bir modeldir. 12cm şişme kapasitesi en ideal yüksekliktir. Kullanımı kolay, elektrik ile çalışan modellerdendir.

(P30) 12cm ABC Sistem Boru Tipi Havalı Yatak: 12 cm’ye kadar şişebilir. Kilolu hastaların kullanması gereken motoru kuvvetli bir üründür. Dakikada 10 litreden fazla basınç sağlayabilmektedir. Borularının her 3ünden 2’si hareket edebildiğinden hastaların rahat edebileceği bir modeldir. En çok tercih edilen modeller arasındadır. Sıvı geçirmez kılıfı bulunan, motoru sessiz çalışan dayanıklı bir üründür.

(P40) Otomatik Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı YatakPozisyon veren havalı yatak, hastayı 15 dakikada bir otomatik olarak 30*35 derece ile sağa ve sola çevirmektedir. En çok tercih edilen pozisyonlu havalı yataktır. 12cm şişme kapasitesi bulunmaktadır ve hastanın düşmemesi için denge boruları bulunmaktadır. Tüm ayarları havalı yatak motoru ile ayarlanabilmektedir. 2 yıl garantili, kullanımı kolay ve dayanıklı bir modeldir. Havalandırma özelliği vardır.

(P50) Otomatik Ultra Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı YatakPozisyon veren bir havalı yataktır. Türkiye’de bulunan özel bir üründür. Bu ürün ile istenilen zaman, istenilen yönde istenilen derece pozisyon verilebilmektedir. Hastanın istek ve ihtiyaçlarına yönelik dizayn edilmiş lüks bir üründür. Denge ve koruma boruları da mevcuttur. 3 katmanlı, 12 cm şişme kapasiteli, havalandırmalı ve ABC iç sistemine sahip bir modeldir. 

There is 1 comment for this article
  1. Solomon at 07:57

    Haval? Yatak Ne Ise Yarar; Hastalar?n uzun sureli ayn? pozisyonda yatmalar? sonucu once k?zarma sonra morarma ve son asamada da yar? olusumu meydana gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.