Platin Havalı Yatak Modelleri

Platin Havalı Yatak Modelleri – 5 FARKLI Boru Tipi Havalı Yatak

Platin Havalı Yatak markası olarak; boru tipi havalı yatak çeşitlerimizi özenle hazırlıyor, kaliteden ödün vermeden titizlikle üretiyoruz. Ürettiğimiz boru tipi havalı yataklar, hastaların vücutlarında oluşabilecek yaraları önlemek amaçlı kullanılan yataklardır. Bu yataklar şişme hasta yatağı olarak da adlandırılabilmektedir.

Boru tipi havalı yataklar; yatay olarak konumlandırılmış alt alta dizilen, boru şeklinde olan hücrelerden oluşmaktadır. Bu hücreler sürekli hava ile dolarak, hareket etmektedir. Hareket sonucunda hastanın kan dolaşımı hızlanmakta ve vücut yaraları önlenmektedir. Boru tipi havalı yatakların, ortak özelliği hastaların vücudunda oluşabilecek bakterileri önlemek ve vücudun hava almasını sağlamaktır.

Tüm boru tipi havalı yatakların amacı, hasta da oluşabilecek yatak yaralarını engellemektir. Fakat çalışma sistemi ve yüksekliklerine bağlı olarak farklı çeşitleri mevcuttur. Bu makalede Platin Havalı Yatak Markası olarak, hangi boru tipi havalı yatak modelini hangi hastalara tavsiye ettiğimizi ve ürünlerin genel özelliklerini paylaşıyor olacağız.​☺️​​​

HANGİ HAVALI YATAK, HANGİ HASTAYA TAVSİYE EDİLİR?

Genel olarak hasta yakınları, hastası için hangi havalı yatağı tercih etmesi gerektiğini bilmiyor. Araştırma yapılmadan havalı yatak alınması durumunda; ürün hasta için yetersiz kalabiliyor, gereksiz harcama yapılabiliyor ve hasta mağduriyeti yaşanabiliyor. Oluşabilecek sorunları engellemek için hastanıza uygun havalı yatağı tercih etmelisiniz.

(P10) 8cm AB Sistem Boru Tipi Havalı Yatak

Şişme kapasitesi 8 cm olduğundan daha çok zayıf hastaların kullanımına tavsiye edilir. Ortalama 45 ila 50 kiloda olan hastaların kullanımına uygundur. Kilolu hastaların kullanması durumundan yataktan yüksek performans alınamaz. Bu nedenle zayıf hastaların kullanabileceği profesyonel bir boru tipi havalı yataktır.

Çalışma prensibi; AB sistemine dayanır. Ventilasyon (havalandırma) özelliği mevcuttur. Motoru 24 saat boyunca çalışır, kısa süreli kullanımlar için ideal bir üründür. Ekonomik olmasından dolayı da tercih edilebilmektedir. Havalı yatak şiltesi ve motorundan oluşur, uzun vadeli kullanımlar için raf ömrü kullanıcıya bağlı olarak ortalama 4-5 yıldır. 

Ürünü daha detaylı incelemek için tıklayın. > P10 Havalı Yatak


(P20) 12cm AB Sistem Boru Tipi Havalı Yatak

İdeal yüksekliğe sahip P20 model havalı yatağımızı, 50 kg üzerinde olan hastalarımız kullanabilirler. Geniş boruları olduğundan hastanın altındaki boşluk fazla olmaktadır ve bu nedenle zayıf hastalar rahat edemeyebilirler. Rahat etme durumu hastadan hastaya değişmektedir ki, havalı yataklar rahatlık için değil tamamen sağlık için kullanılır.

Enden 80 cm olan bu üründe, havalandırma özelliği olan boru hücreleri daha fazladır. Motoru sürekli hava sirkülasyonu yapmaya uygundur ve uzun vadeli kullanım ömrü vardır. İç sistemi AB olarak adlandırılır. Her hasta karyolasına uyumlu olarak çalışabilir. Firmamız tarafından alışveriş yapacağınız her üründe olduğu gibi, bu ürün içinde 2 yıl garanti süresi vardır.

Ürünü daha detaylı incelemek için tıklayın. > P20 Havalı Yatak


(P30) 12cm ABC Sistem Boru Tipi Havalı Yatak

Her hastanın kullanımına uygun olup, hastalarımızdan aldığımız geri dönüşlere göre üzerine yatıldığında en çok rahat edilen havalı yatak modelimizdir. P30 havalı yatak tercih edildiğinde, depolanarak ihtiyaç halinde çıkarılarak, her hastanın kullanımına uygun olacak şekilde kullanılabilir. Özellikle kilolu hastaların kullanması gereken, motoru kuvvetli bir üründür. En çok tercih edilen modeller arasındadır.

P30 havalı yatak modelimiz de; ABC sistem çalışma prensibi vardır. Motoru alt modellerine göre dijital ve daha sessizdir. Şiştiğinde 12 cm yüksekliğe sahip olur ve hastanın yatak yaralarını engellemede verimli bir performans sağlar. P30 havalı yatak kullanarak ve iyi bir yara bakımı sağlayarak hastanızın vücut yaralarını %99 oranında iyileştirebilirsiniz.

Ürünü daha detaylı incelemek için tıklayın. > P30 Havalı Yatak


(P40) Otomatik Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak 

P40 Havalı yatak, 2 katmandan oluşan bir havalı yataktır. Üst katmanı P10 modele benzer işlev görürken, alt katmanı ise yatağın sağa veya sola doğru dönmesini sağlayarak hastanın vücudundaki basınç değişikliğini sağlar. Hastanın sağa veya sola döndürülmesini, hastaya bakan kişiler sağlarken, bu ürün otomatik olarak bu görevi üstlenerek hem hastaların hem de hasta bakıcılarının hayatlarını kolaylaştırır.

Otomatik pozisyon veren boru tipi havalı yatak, hastayı otomatik olarak 30*35 derece sağa ve sola çevirir. Eğim derecesi hastanın kilosuna bağlı olarak değişmektedir. Bu ürün kullanıldığında, hastaya müdahale edilmez ve her 25 dakika da bir havalı yatak motoru tarafından hastanın pozisyonu değiştirilir. Böylelikle hasta periyodik olarak sağa ve sola çevrilmiş olur ve vücudunda oluşabilecek yaralar engellenir.

Ürünü daha detaylı incelemek için tıklayın. > P40 Havalı Yatak


(P50) Otomatik Ultra Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak

Pozisyon veren bir havalı yataktır. Türkiye’de bulunan özel bir üründür. Bitkisel hayatta veya ömrünün tamamını yatağa bağımlı olarak geçirecek olan, yataktan hiç kalkamayacak olan hastaların kullanımına yönelik tavsiye edilen bir modeldir.

Bu üründe hastaya özel kişiselleştirme seçenekleri bulunur. Hastanın ihtiyacına göre sağa veya sola sabitleme ayarı veya 15er dakikalık aralıklarla sağa ve sola otomatik pozisyon verme özelikleri vardır. Hastanın istek ve ihtiyaçlarına yönelik dizayn edilmiş lüks bir üründür. Denge ve koruma boruları da mevcuttur. 3 katmanlı, 12 cm şişme kapasiteli, havalandırmalı ve ABC iç sistemine sahip bir modeldir. 

Ürünü daha detaylı incelemek için tıklayın. > P50 Havalı Yatak

 

There is 1 comment for this article
  1. Solomon at 07:57

    Haval? Yatak Ne Ise Yarar; Hastalar?n uzun sureli ayn? pozisyonda yatmalar? sonucu once k?zarma sonra morarma ve son asamada da yar? olusumu meydana gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.