P10 Boru Tipi Havalı Yatak (8cm,Ventilasyonlu, AB Sistem)

P10 Boru Tipi Havalı Yatak; Yatağa tam bağımlı olmayan hareket kabiliyeti olan hastalar için tavsiye edilen havalı yatak çeşididir. Havalı yataklar arasında yara oluşumu önleme standartlarına uyan en ekonomik fiyatlı havalı yataktır. 8cm Boru Tipi Havalı Yatak fiyatları kalite anlamında da alınabilecek en uygun modeldir.

P10 Boru Tipi Havalı Yatak; Yatağa tam bağımlı olmayan hareket kabiliyeti olan hastalar için tavsiye edilen havalı yatak çeşididir. Havalı yataklar arasında yara oluşumu önleme standartlarına uyan en ekonomik fiyatlı havalı yataktır. 8cm Boru Tipi Havalı Yatak fiyatları kalite anlamında da alınabilecek en uygun modeldir.

P10 Havalı Yatak Özellikleri:

 • Boru Tipi Havalı Yatak: Havalı Yatak hücreleri boru tipi sistemidir. Bu sayede kan dolaşımını daha etkin yapabilmektedir. Havalı yatak kan hücrelerin basınç merkezlerinde sabit kalmasını engeller. Kan hücrelerinin hareketini sağlayan havalı yatak yara oluşumunu önler.
 • Ventilasyonlu Havalı Yatak: Ventilasyon kelimesi havalı yataklarda hava sızdırma özelliği olarak tanımlanmaktadır. Hücreler basınçlarını tamamladığında %6 (-1,+1) oranında hava sızdırmaya başlamaktadır. Bu sayede terleme ve pullaşma önlenmiş olur.
 • 8cm Boru Hücreleri: Havalı yatağın hücreleri 25 adet olup yükseklikleri 8 cm dir. 
 • Havalı Yatak Boyutları: Havalı Yatak boyutları tüm hasta karyolası modellerine uyacak şekilde ayarlanmıştır. Standart hasta karyolası boyutları 90cm*190cmdir.
 • AB Sistem Havalı Yatak : havalı yatağın boru ab sistem olarak çalışmaktadır.
8 cm ab sistem havalı yatak

8 cm ab sistem havalı yatak

P10 Havalı Yatak Nasıl Kurulur?

P10 Havalı Yatak istanbul içinde adresinize getirilerek kurulumu yapılmaktadır. Eğer ürünü kargo ile aldıysanız sırayla aşağıda denilenleri yapmanızda yarar vardır.

 1. Havalı Yatağı kutusundan çıkarın.
 2. Havalı yatağın şiltesini belirlediğiz yere serin.
 3. Havalı yatak hücrelerine giden iki adet hava hortumunu havalı yatak pompasına bağlayın.
 4. Havalı yatak pompasının fişini elektriğe takın.
 5. Havalı yatak pompasının düğmesini sağa çevirerek aktif edin.
 6. Havalı yatağınız çalışmaya başlayacaktır.
 7. Havalı yatak boru hücrelerinin basıncını tamamlamasını bekleyin.
 8. Artık hastanızı havalı yatak üzerine yatırabilirsiniz

P10 Havalı Yatak Pompası Nasıl Kullanılır?

Havalı yatak pompası üzerinde döner düğme bulunmaktadır. Havalı yatak pompası düğmesi aynı zamanda havalı yatak motorunu çalıştıran düğmedir. Düğmeyi sağa doğru döndürmeye başladığınızda bir çıt sesi duyarak havalı yatağın çalışmaya başladığını göreceksiniz. Havalı yatak çalışmaya başladığında düğmenin altındaki güç ışığı yanmaya başlayacaktır. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey havalı yatak basıncı istenilen seviyeye getirmek olacaktır. Tavsiye edilen basınç; düğmeyi sağa doğru en son bölüme getirmeden bir iki kademe önce bırakarak ayarlanmasıdır.

P10 Havalı Yatak Nasıl Kullanılır?

Kurulumu Gerçekleşen havalı yatak kullanımı 24 saat hasta üzerinde yattığı sürece aktif olarak kullanılmalıdır. Haftada bir dezenfekte suyu ile itinalı bir şekilde dezenfekte edilmelidir. Havalı Yatak Temizliği yapılırken motoru haftada bir dinlendirilmiş olur.

There is 1 comment for this article
 1. Sevim Özbay at 14:50

  Zorlu geçen hamilelik döneminden sonra belli bir müddet yatmam gerekti. Bunun Üzerine platin yatak tarfından kısa dönemli olduğu için bu ürün hem ekonomik hem de yararlı olacağı söylendi. Havalı yatağı kullandım hiç bir sorun yaşamadım. Üründen çok memnun kaldım. Güzel bir ürün. İlgilerinden dolayı platin yatak çalışanlarına çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.