P20 Boru Tipi Havalı Yatak (12cm, Ventilasyonlu, A+B Sistem)

P20 Boru Tipi Havalı Yatak; 12cm yüksek hücreleri sayesinde yara oluşumunu tamamen önleme özelliğine sahip havalı yatak çeşididir. Havalı yatak çeşitleri içinde en çok tercih edilen havalı yataktır. Yara oluşumu tamamen önlediği Platin Yatak tarafından yıllarca tecrübe edilmiştir. A+B borulu sistem havalı yatak seçeneğidir.

p20 havalı yatak

p20 havalı yatak

P20 Havalı Yatak Özellikleri:

12cm ab sistem havalı yatak

12cm ab sistem havalı yatak

  • 12 cm boru tipi havalı yatak : Birbirinden bağımsız 20 adet silindirden oluşan boru tipi havalı yatağın ideal yüksekliği 12 cm ‘dir a+b sistem olan p 20 havalı yatak sıralı sistemde inik olan boruların 12 cm lik boşluk bırakarak hasta vücudunda tam havalanma ve oksijen teması sağlar temiz havayla temas eden vücutta terleme azalmış ve bununla birlikte bakteri ve yatak yarası oluşumunu engellemiş olur günlük 14 saatten fazla yatakta zaman geçiren hasta bireyler için 12 cm boru tipi havalı yatak kullanımı şart olmakla birlikte alternatifsizdir.
  • Ventilasyonlu Havalı Yatak: Ventilasyon sistemi boru tipi havalı yataklarda tedavi anlamında en önemli özelliktir. Havalı yatağın bütün hücreleri maximum sertliğe ulaştığında kuyruk sokumunun üstünden ense altına kadar olan bölgede yatağın cinsine göre 4 veya 6 adet borudan çift yönlü olarak hasta vücuduna temiz hava teması sağlamaktadır. Zira yatak yaraları ( %95) bu bölgede görülmektedir bu nedenle platin yataktan alacağınız bütün havalı yataklarda ventilasyon sistemi mevcuttur. Ventilasyon sistemi olmayan bir havalı yatağın kullanımı yararlı olmamakla birlikte hasta vücuduna belli başlı zararlarda vermesi muhtemeldir.
  • AB sistem havalı yatak: Boru tipi havalı yataklar hava üfleme özelliklerinin yanı sıra sistemine göre vücuttaki bası noktalarını değiştirebilir sıralı şekilde bütün vücudu havalandırabilir. a+b sistemli havalı yataklarda borular  (1-a 2-b 3-a 4-b ….) şeklinde sıralanır yatakta a boruları şişik ve maximumken b boruları sönük ve 12 cm bosluk bırakmış olur daha sonra yatak tam tersine hava sünikile ederek b borularını maximum hale getırır ve a borularında 12 cm boşluklar oluşur bu sayede bütün vücut havalandırmış olur. bunun yanı sıra sürekli yatan hastalarda kemik yapısından dolayı vücudun sürekli aynı noktaları yatağa baskı uygulamakta ve et çürümesine yol açmaktadır a+b sistem sayesinde vücudun yatağa baskı uyguladıgı noktalarda oluşan boşluklar sayesinde bu baskı dan kurtulur ve et çürümesi engellenmiş olur.
  • Havalı Yatak Boyutları: Havalı Yatak boyutları tüm hasta karyolası modellerine uyacak şekilde ayarlanmıştır. Standart hasta karyolası boyutları 90 cm*190 cm’dir.
  • AB Sistem Havalı Yatak : Havalı yatağın boru ab sistem olarak çalışmaktadır.
There is 1 comment for this article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.