P20 Boru Tipi Havalı Yatak (12cm, Ventilasyonlu, AB Sistem)

 P20 Boru Tipi Havalı Yatak; 12cm yüksek hücreleri sayesinde yara oluşumunu tamamen önleme özelliğine sahip havalı yatak çeşididir. Yara oluşumu tamamen önlediği Platin Yatak tarafından yıllarca tecrübe edilmiştir. A+B borulu sistem havalı yatak seçeneğidir. Aynı zamanda ventilasyon hücreleri bulunan, 19 boruya sahip, hasta yataklarına uyumlu havalı yatak modelidir.

P20 Boru Tipi Havalı Yatak Hangi Hastalara Tavsiye Edilir?

P20 Boru Tipi Havalı Yatak, 12 cm yüksekliğe sahiptir. 12 cm ve 19 adet borudan oluşan bu ürün, 100kg hasta taşıyabilmektedir. Kilolu hastaların kullanımına uygundur. Boruları geniş olduğu için zayıf hastalar rahat edemeyebilirler. Geniş boru hücreleri aynı zamanda vücuttaki basınç noktalarını değiştirerek, kan dolaşımı sağlayacağından 50 kg ve üstü hastalar için minumum kullanılması gereken havalı yataktır.

P20 Boru Tipi Havalı Yatak Genel Özellikleri

12cm ab sistem havalı yatak

12cm ab sistem havalı yatak

 • 12 cm Boru Yüksekliği : Birbirinden bağımsız 19 adet silindirden oluşan boru tipi havalı yatağın ideal yüksekliği 12 cm ‘dir. P20 havalı yatakta bulunan ve havası inik olan borular, hastanın altında boşluk sağlayarak, hastanın vücudunun tam olarak havalanmasını ve oksijen teması almasını sağlar. Hastanın vücudu temiz havayla temas eder ve vücutta bakteri azalmış olur. Günlük 14 saatten fazla yatakta zaman geçiren hasta bireyler için, 12 cm boru tipi havalı yatak kullanımı şart olmakla birlikte alternatifsizdir.
 • Ventilasyon: Ventilasyon sistemi boru tipi havalı yataklarda yatak yarası tedavisi için kullanılan en önemli özelliktir. Havalı yatağın bütün hücreleri maximum sertliğe ulaştığında, hastanın kuyruk sokumunun üstünden ense altına kadar olan bölgede, 8 adet borudan çift yönlü olarak hasta vücuduna oksijen çıkışı sağlanır. Zira yatak yaraları ( %95) bu bölgede görülmektedir.
 • AB Sistem: A+B sistemli P20 havalı yatak da borular; 1-a 2-b 3-a 4-b şeklinde sıralanır. Yatakta a boruları havayla şişikken, b borularının havası inik kalır. Daha sonra yatak tam tersine hava sirkülasyonu sağlayarak, b borularının havasını maximum hale getirir ve a borularının havasını indirir. Bu sayede hastanın bütün vücudu havalandırılmış olunur. Bunun yanı sıra sürekli yatan hastalarda, kemik yapısından dolayı vücudun sürekli aynı noktaları yatağa baskı uygulamakta ve et çürümesine yol açmaktadır. Vücudun yatağa baskı uygulamadığı noktalarda oluşan boşluklar sayesinde, cilt kızarıklıkları engellenmiş olunur.

P20 Boru Tipi Havalı Yatak Diğer Teknik Özellikleri

 • İç ölçüleri 80*190 cm olup, hasta karyolası modellerine uyum sağlar.
 • 2’li yani AB sisteme sahip bir üründür.
 • Ventilasyon hücreleri 8 adettir. 
 • Havalı yatağın yüksekliği 12 cm’dir.
 • Havalı yatağın üzerinde koruyucu çıtçıtlı kılıfı vardır.
 • Havalı yatağa bağlı hava kompresörü, elektriğe bağlanarak çalışır.
 • Hava kompresörü 2 boru çıkışlıdır.
 • 100kg taşıma kapasitesi mevcuttur.
 • Boru yedeği, firmamızdan temin edilebilir.
 • İmalat hatalarına karşı 2 yıl garantili bir üründür.

P20 Boru Tipi Havalı Yatak Kurulumu Nasıl Yapılır?

P20 havalı yatak kolisinden çıkan, havalı yatak şiltesini belirlediğiniz bölgeye serin. Havalı yatağın ayak ucunda bulunan 2 adet boruyu, sırası farketmeksizin motora bağlayın. Motorun fişini prize takın. Motor üzerinden açma kapama düğmesine basın. Yatağın basınç düğmesini saat yönüne doğru çevirin. Yatağın şişmesini bekleyin ve hastanızı üzerine yatırın.

P20 Boru Tipi Havalı Yatak Garantisi – ÖNEMLİ!

Platin Havalı Yatak Sistemleri markası olarak sadece PLATİN YATAK firmamızdan temin edilen siparişler için, imalat hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Firmamız dışı, başka bir satıcı tarafından temin edilen ürünlerin garantisini firmamız değil, ürünü satın alacağınız SATICI SAĞLAMALIDIR. Firmamızdan sipariş verilmeyen ürünlerin, garantisini sağlamak ile yükümlü değiliz.

 

There is 1 comment for this article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.