P30 Boru Tipi Havalı Yatak (12cm, Ventilasyonlu, ABC Sistem)

P30 Boru Tipi Havalı Yatak; 12cm yüksek hücresi ve ABC sistem sayesinde yara oluşumunu tamamen engellemenin yanında daha konforlu bir yatış sunan havalı yatak versiyonudur. Kilolu hastalar için de ideal olan P30 boru tipi havalı yatak, her hastaya uyumlu bir seçenektir. Kullanımı pratik, uzun ömürlü bir havalı yataktır. Bu makalede P30 havalı yatak özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

P30 Boru Tipi Havalı Yatak Hangi Hastalara Tavsiye Edilir?

P30 boru tipi havalı yatak; her hastaya uyumlu bir havalı yataktır. Maksimum 120kg taşıma kapasitesi mevcuttur. Kilolu hastaların kullanabileceği ve yataktan verim alabileceği bir modeldir. Zayıf hastalar ise P30 havalı yatağın üzerine yattıklarında genellikle rahat hissederler. ABC çalışma prensibi sayesinde hastalar bu modelde kendilerini rahat hissederler. Her ne kadar rahatlık hastadan hastaya değişen bir durum olsa da, hastalarımızdan aldığımız geri dönüşler bu yöndedir.

P30 Boru Tipi Havalı Yatak Genel Özellikleri

12cm abc sistem havalı yatak

12cm abc sistem havalı yatak

BORU HÜCRESİNİN YÜKSEKLİĞİ: Ürünün boruları hava ile şiştiğinde 12 cm yüksekliğe ulaşır. 12 cm yükseklik ise havalı yataklar için en uygun yüksekliktir.

VENTİLASYON: Üründe 19 adet boru hücresi bulunmaktadır. 19 hücreden 8’inde ventilasyon (havalandırma) özelliği bulunmaktadır. Ventilasyon havalandırma anlamına gelmektedir. Havalandırma özelliği hastaların yara oluşumuna fayda sağlayan önemli bir özelliktir. Hava almayan vücutta, terlemeden dolayı yara oluşumu gözlenecektir. Boru hücreleri hastada aynı zamanda masaj etkisi de oluşturmaktadır.

ABC SİSTEM: Ürün abc sistemlidir. Ürünün üzerinde bulunan borular, a, b ve c şeklinde sıralandığında ab boruları şişerken, c boruları inik kalmaktadır. Cb boruları şişerken ise, a boruları inik kalmaktadır. Bu sisteme 3’lü havalı yatak sistemi de denmektedir. Hastaların rahat ettiği bir sistem çeşididir.

P30 Boru Tipi Havalı Yatak Diğer Özellikleri

 • Üründe, 19 adet boru vardır. 19 borudan 8’i mikro gözeneklere sahip havalandırma özelliklidir.
 • Ürün 90*190 cm ölçülerine sahiptir, hasta yataklarına uyumlu olarak çalışır.
 • ABC yani 3lü çalışma sistemi vardır.
 • Üzerinde koruyucu kılıfı mevcuttur ve fermuarlıdır.
 • Motoru dakikada 10 litreden fazla hava basıncı sağlayabilen bir kompresördür.
 • Motoru dijital alt modellerine göre daha sessizdir.
 • Silinebilir özellikte kumaşa sahiptir.
 • İmalat hatalarına karşı 2 yıl garantilidir.
 • Kurulumu basit bir modeldir. Uzun ömürlüdür.

P30 Boru Tipi Havalı Yatak Kurulumu Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Hasta üzerinde yattığı süreç boyunca elektriğe bağlı olarak kullanılan bu ürün, havalı yatak şiltesi ve motoru olacak şekilde teslim edilir. Havalı yatağın şiltesini belirlediğiniz bölgeye seriniz. Ürünü serdikten sonra ayak tarafında kalan 3 boruyu, yatağın motoruna takınız. Motor fişini prize takınız ve motorun sol tarafında bulunan açma kapama tuşuna basınız. Motordaki sert tuşuna basarak, dijital göstergede son seviyeye getiriniz. Yatağın şişmesini bekleyiniz, şiştikten sonra hastanızı üzerine yatırabilirsiniz. 

Not: Havalı yatağın düzgün çalışabilmesi için üzerine kalın bir örtü sermeyiniz. Hastanın vücudu yatağa temas etmelidir ki, vücudunda kan dolaşımı sağlansın. Aksi takdirde yataktan verim alınamaz.

P30 Boru Tipi Havalı Yatak Garantisi

Ürünün garantisi 2 yıldır. Platin Havalı Yatak sistemleri markası, Platin Yatak üretici firması olarak firmamızdan yapılan alışverişlerin garanti süresi 2 yıldır. Ürünün garantisinin sağlanması için farklı bir satıcıdan alınmamış olması gereklidir. Sadece firmamızdan alınan ürünlerin garantisini sağlamaktayız. Firmamızda kaydı olan müşterilerimiz gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirler.

There are 2 comments for this article
 1. cuneyt ozturk at 12:59

  Babam Muhsin Ozturk 0532– dan arayabilirmisiniz ?

  Bundan sonra yatagin hemen kurulmasini, montajini isteyecegiz.

  Yardimci olursaniz minnettar oluruz.

 2. İsmail AĞAR at 19:29

  P30 platin havalı yatagimiz 07309h göstergede bu ibare var şişme sorunu yaşıyoruz nasıl yardımcı olabilirsiniz teşekkürler ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.