P30 Boru Tipi Havalı Yatak (12cm,Ventilasyonlu, ABC Sistem)

P30 Boru Tipi Havalı Yatak; 12cm yüksek hücresi ve ABC sistem sayesinde yara oluşumunu tamamen engellemenin yanında daha konforlu bir yatış sunan havalı yatak versiyonudur. Kilolu hastalar için de ideal olan havalı yatak ventilasyon özelliği sayesinde terlemeyi önleyen havalı yataklar arasındadır.

P30 12 CM AB SİSTEM HAVALI YATAK ÖZELLİKLERİ

 1. BORU HÜCRELİ: Üründe 19 adet boru hücresi bulunmaktadır. 19 hücreden 8’inde ventilasyon (havalandırma) özelliği bulunmaktadır. Boru hücreleri hastada masaj etkisi yaratmaktadır.
 2. VENTİLASYON: Ventilasyon havalandırma anlamına gelmektedir. Havalandırma özelliği hastaların yara oluşumuna fayda sağlayan önemli bir özelliktir. Hava almayan vücutta terlemeden dolayı yara oluşumu gözlenecektir. 12 cm’lik yükseklik sayesinde hava sirkülasyonu en rahat şekilde sağlanmaktadır.
 3. ÖLÇÜLERİ: Havalı yatağın ölçüleri 90*190 cm’dir. Her hasta karyolasına uyumludur. İpleri sayesinde hasta karyolasından kaymaz.
 4. ABC SİSTEM: Ürün abc sistemlidir. Ürünün üzerinde bulunan boruları a, b ve c şeklinde sıralandığında ab boruları şişerken, c boruları inik kalmaktadır. cb boruları şişerken ise, a boruları inik kalmaktadır. Bu sisteme 2’li havalı yatak sistemi de denmektedir. Hastaların rahat ettiği bir sistem çeşididir.
12cm abc sistem havalı yatak

12cm abc sistem havalı yatak

P30 12 CM AB SİSTEM HAVALI YATAK NİÇİN TERCİH EDİLMELİDİR?

2’li abc sistem üründe boşlukların daha yakın olması sebebiyle, hastalar daha rahat etmektedir. Bu üründe bulunan havalı yatak motoru kilolu (100g ve üzeri) hastaların kullanımına da olanak sağlamaktadır. Bu havalı yatakta bulunan tüm özellikler var olan yatak yaralarını iyileştirir, yatak yarası yok ise önlemektedir.

P30 12 CM AB SİSTEM HAVALI YATAK SET İÇERİĞİ NEDİR?

Ürünün kolisinden; havalı yatak şiltesi, havalı yatak motoru, boruları, koruyucu örtü ve kullanım kılavuzu çıkmaktadır.

PLATİN HAVALI YATAK SİSTEMLERİ’NE NİÇİN GÜVENMELİYİM?

Platin Havalı Yatak Sistemleri, Platin Yatak (2009) markasıdır. Platin Yatak 10 yıldır hasta karyolası ve havalı yatak sektöründe hizmet veren bir firmadır. Türkiye’de ilk kez boru tipi havalı yatak satışını başlatarak hastaların hizmetine sunmuştur. Eski ve fayda sağlamayan baklava tipi havalı yatakların yerini boru tipi havalı yataklar doldurarak, 10 hastada test edilmiştir. Yara oluşumu önlendiğini gören Platin Yatak, 5 havalı yatak modeli ile kendi markasını oluşturarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Hangi hastaya hangi havalı yatak uygundur? Hangi havalı yataklar tercih edilmelidir? Havalı yataklarda hangi özellikler olmalıdır? Tüm sorularda profesyonel yanıtlar bulabileceğiniz Platin Havalı Yatak Sistemleri markamızın 10. yılını kutlamaktayız.

There are 2 comments for this article
 1. cuneyt ozturk at 12:59

  Babam Muhsin Ozturk 0532– dan arayabilirmisiniz ?

  Bundan sonra yatagin hemen kurulmasini, montajini isteyecegiz.

  Yardimci olursaniz minnettar oluruz.

 2. İsmail AĞAR at 19:29

  P30 platin havalı yatagimiz 07309h göstergede bu ibare var şişme sorunu yaşıyoruz nasıl yardımcı olabilirsiniz teşekkürler ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.